NASZA OFERTA
Spawanie metodami Mig/Mag

Spawanie metodami Mig/Mag

 
Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat bardzo duże doświadczenie pozwala naszej firmie na realizowanie jakościowych usług spawalniczych. Nowoczesne zaplecze maszynowe, a także kadra wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem jakości oraz dokładności przeprowadzonych działań.

Z wykorzystaniem najczęściej argonu, helu czy dwutlenku węgla wykonywane jest w naszym zakładzie spawanie metodami MIG oraz MAG, które stanowią jedne z najpopularniejszych metod łączenia części metalowych w przemyśle. Możemy ją wykorzystywać do łączenia elementów z wielu materiałów, w tym zarówno różnych stopów stali, jak i chociażby aluminium, w zależności od konkretnej metody zastosowanej do wykonania tej czynności.

Korzyści ze spawania metodami MIG/MAG

Wykorzystanie tych technologii pozwala na uzyskanie bardzo dobrej wydajności pracy, a także uzyskania bardzo dużej trwałości wykonywanych spoin. Poza tym, stosowana metoda charakteryzuje się uniwersalnością zarówno w zakresu wykorzystania materiałów, jak i różnych zakresach grubości czy możliwości łączenia w wielu typach pozycji. W bardzo łatwy sposób można wdrożyć z wykorzystaniem tej metody automatyzację pracy, dlatego też spawanie MIG/MAG umożliwia bardzo szybkie realizowanie zleceń, co jeszcze bardziej zwiększa popularność tej technologii.

Różnice między spawaniem MIG oraz MAG

Odmienne techniki spawania wykorzystuje się przede wszystkim w zależności od rodzaju łączonych materiałów, a także od pożądanych parametrów spoiwa. Jednymi z najpopularniejszych technik są tak zwane MIG oraz MAG. W obu metodach stosuje się łuk elektryczny, którego zadaniem jest łączenie dwóch materiałów. W przypadku techniki MIG wykorzystywany jest gaz chemiczny obojętny (zazwyczaj hel oraz argon). Jest ona idealna do łączenia aluminium, miedzi oraz innych metali niezależnych.

Metoda spawania MAG wykorzystuje gaz chemicznie aktywny, jak na przykład dwutlenek węgla. Jest ona stosowana przede wszystkim do pracy ze stalą konstrukcyjną niestopową oraz niskostopową. Czynności metodą MAG przeprowadza się za pomocą specjalnych półautomatów, które gwarantują znakomitą jakość oraz dokładność tworzonych spoiw.


Zalety metod MIG oraz MAG

Urządzenia wykonujące prace spawalnicze za pomocą metody MIG oraz MAG odznaczają się wysoką wydajnością, dzięki czemu metoda ta może być z powodzeniem wykorzystywana w dużych zakładach przemysłowych wykonujących swoje działania na znaczną skalę. Ponadto możliwość spawania różnych metali oraz ich stopów powoduje, że firma nie musi się ograniczać do obróbki jednego rodzaju materiału. Nie bez znaczenia jest również doskonała jakość spoiny, którą tworzy się za pomocą specjalnego drutu.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszego przedsiębiorstwa oraz do skorzystania z oferowanych przez nas usług spawalniczych. Przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat liczne realizacje dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
Mapa dojazdu do SKRAW-MET

23 Lata doświadczenia500 000 wyprodukowanych elementów rocznie

SKRAW-MET Plus s.c.
Dałkowscy MDK


Karpicko k/Wolsztyna
ul. Braci Peugeot 8
64-200 Karpicko
 liczba odwiedzin: 77927      online: 1
© 2018 MBEST